آموزش فعال کردن و غیر فعال کردن استیم گارد

فعال کردن استیم گارد موبایل یا عدم فعال سازی

فعال کردن استیم گارد موبایل یا عدم فعال سازی یکی از دغدغه های مهم کاربران استیم است اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که با این موضوع مواجه شده اید می توانید برای پاسخ به سوال خود این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

استیم گارد چیست؟

استیم گارد یک ساختار امنیتی مطمئن برای شیکه استیم است و روش آن بررسی اعتبار برای هر بار ورود کاربر از طریق ارسال کد یکبار مصرف به گوشی شما است. این سیستم مانع از هک شدن اکانت استیم شما می شود.

نحوه فعال‌ کردن استیم گارد موبایل

برای فعال‌ کردن استیم گارد مراحل ذیل را دنبال کنید:

۱-داخل صفحه استیم بالا سمت چپ روی استیم (Steam) کلیک میکنیم

فعال کردن استیم گارد 1

2-در منوی باز شده روی ستینگ (Setting) میزنیم.

3- در صفحه باز شده روی گزینه اکانت (Account) میرویم.حالا اطلاعات اکانت شما نشان داده میشود.به قسمت Security Status توجه کنید.اگر سپر مقابل آن به رنگ قرمز و نوشته جلوی آن Email address not yet verified باشد یعنی اکانت شما فعال نیست.برای فعال کردن آن، اول توجه کنید که ایمیل یا جیمیلی که به استیم داده اید درست است یا نه و آیا به آن درسترسی دارید(داشتن ایدی و پسورد ایمیل یا جیمیل) که بتوانید داخل آن شوید و کارهای لازم را انجام دهید.نکته ی بسیار مهم این است که هیچوقت و در هیچ‌جای دنیا در اول ایمیل یا جیمیل 3 حرف www قرار نمیگیرد.

فعال کردن استیم گارد 3

4-در صورتی که ایمیل یا جیمیل شما اشتباه است و یا دسترسی به آنرا ندارید باید ایمیل یا جیمیل که به استیم داده اید را عوض کنید در همان صفحه و قسمت اکانت روی نوشته CHANGE CONTACT EMAIL ADDRESS… کلیک میکنید و در صفحه باز شده روی گزینه دوم یعنی I no longer have access to this email address میزنیم.

فعال کردن استیم گارد 3

و در این مرحله باید شما در قسمت 1 ایمیل یا جیمیل جدید که درست است رو وارد کنید.در قسمت 2 ایمیل یا جیمیلی که اشتباه بود و میخواهیم آنرا عوض کنیم رو وارد میکنیم.در قسمت 3 باید شماره موبایل خودتان را وارد کنید(نکته اگر شما شماره موبایل خودتون رو قبلا وارد نکرده باشید باید مرحله4(انجام فرایند شماره موبایل را انجام دهید تا در این قسمت شماره موبایل شما رو قبول کنه).

فعال کردن استیم گارد 4

مرحله 4 فرایند وارد کردن شماره موبایل

در این قسمت در صفحه استیم روی اسم ایدی خودتان کلیک مکنید روی گزینه ی Account Details کلیک نمائید.

فعال کردن استیم گارد 5

و در صفحه باز شده روی گزینه Add a phone number میزنیم.

فعال کردن استیم گارد 6

فعال کردن استیم گارد 7

و در صفحه باز شده شماره موبایل خودتون رو وارد کنید و بر روی گزینه Next کلیک نمائید.که بعد از چند ثانیه برای همان شماره یک کد فعال سازی اس ام اس میشود.مطابق شکل 2

فعال کردن استیم گارد 8

حالا در صفحه باز شده کد رو وارد میکنیم و روی گزینه Next میزنیم.

فعال کردن استیم گارد 9

در اینجا مشاهده میکنید که شماره موبایل شما مورد قبول واقع شده و میتوانید آنرا پاک کنید یا تغییر دهید.

فعال کردن استیم گارد 10

حالا برمیگردیم به صفحه اول که در آن باید ایمیل رو عوض کنیم در تصویر زیر مشاهده میکنید که نوشته ها هم تغییر کرده اند.روی گزینه اول کلیک میکنم.

فعال سازی استیم گارد 9

و در صفحه جدید متنی که برای موبایل شما اس ام اس میشود را وارد میکنید.

و شما باید ایمیل یا جیمیل جدیدتان را در کادر مورد نظر وارد کنید و روی گزینه Change email بزنید.

حالا از طرف استیم ساپورت برای شما ایمیلی ارسال میشود که حاوی یک کد است شما وارد ایمیل میشود و کد را در کادر مورد نظر وارد مینمائیدمطابق تصاویر زیر.

در تصویر زیر میبینید که ایمیل شما تغییر کرده است ولی وضعیت استیم گارد شما فعال نیست.

در ادامه برای فعال کردن استیم گارد دوباره وارد قسمت اکانت دیتیلز میشود(Account Detalis) و روی گزینه Manage steam guard کلیک میکنیم.و در صفحه باز شده حالت استیم گارد رو از Off به ایمیل(Get Steam Guard code by email) تغییر میدهیم.مطابق تصاویر زیر.

پس از انجام مراحل بالا شما از اکانت خارج میشوید و دوباره باید وارد اکانت شوید بعد از وارد کردن یوزر و پسورد استیم از شما کد میخواهد، و آن کد هم برای همان ایمیل یا جیمیلی که وارد کرده اید ارسال کرده و بعد از وارد کردن کد در استیم با موفقیت وارد اکانت میشوید.و برای چک کردن درستی کار مثل تصویر زیر عمل میکنید.

زمان تقریبی انجام این فرایند 30 الی 45 دقیقه .

خاموش کردن گارد ایمیل استیم(این گارد به صورت پیشفرض روی کلیه اکانت ها فعال هست)! :

.

 

 

 

 

.

لینک تاییدیه غیرفعال سازی به ایمیل شما ارسال شده:

.

 

گارد ایمیل استیم شما غیرفعال شد!

 

مطالعه مقاله دیگر ما درباره آموزش عوض کردن رمز اکانت استیم

javad